چهارشنبه , خرداد ۱ ۱۳۹۸

احترام ۷۰۰ میلیونی از جیب مردم

رقم قراردادها در فوتبال ایران به قدری افزایش یافته که دیگر بازیکنان بی‌تجربه و درجه چندم نیز چندصد میلیون دستمزد می‌گیرد، اما ابهام اصلی اینجاست که چرا مدیران باشگاه‌ها تن به عقد چنین قراردادهایی می‌دهند و از آن بدتر اینکه چرا مقامات مسئول و مراجع ذی‌صلاح به ارقام نجومی فوتبال مثلاً حرفه‌ای‌مان و تضییع حق مردم واکنشی نشان نمی‌دهند! به ویژه که هواداران باید شاهد بخشش‌های نجومی باشند، ولی دم نزنند.

خرج فوتبال هر روز بیشتر می‌شود و باشگاه‌های دولتی‌مان نیز هر روز بدهکارتر از قبل می‌شوند. با بدهی‌های میلیاردی و شاکیان زیاد بین‌المللی هر لحظه باید منتظر اتفاقات و محرومیت‌های روزافزون بود. جدا از ضربه‌هایی که تاکنون شاکیان و بدهی‌های خارجی به فوتبال ایران زده‌اند قراردادهای داخلی نیز هزینه‌های سرسام‌آوری را روی دست باشگاه‌های وطنی گذاشته، باشگاه‌هایی که آشکار و پنهان از بیت‌المال ارتزاق می‌کنند.

حسن زمانی در حالی از احترام به کادر فنی سخن گفته که انگار نه انگار آبی‌ها با تکیه بر بودجه دولتی اقدام به استخدام بازیکنان خود می‌کنند: «قرارداد بازیکنی که ۱۰۰ میلیون بوده ۸۰۰ میلیون به امضا رسیده و از نظر سایر اعضا این قراردادها معقول نبود، ولی همانطور که گفتم به احترام کادر فنی ما به تعهداتمان عمل کردیم!»

حتی تصورش نیز برای مردم غیرممکن است؛ به خاطر یک احترام خشک و خالی ۷۰۰ میلیون تومان ناقابل به حساب بازیکنی که خودش هم می‌داند مبلغ واقعی دستمزدش چقدر است واریز می‌شود، ۷۰۰میلیونی که برای به دست آوردنش کوچک‌ترین زحمتی نکشیده و عرقی ریخته نشده است. به همین دلیل هم باشگاه‌ها در فصل نقل و انتقالات کمترین بررسی را انجام می‌دهند و با کوچک‌ترین سفارش از سوی دلالان و افراد متفرقه پای قرارداد می‌روند.

اخبار فوتبال درآمد فوتبالیستها دستمزد فوتبالیستها رقم قرارداد بازیکنان پرسپولیس مبلغ قرارداد بازیکنان استقلال مبلغ قرارداد بازیکنان فوتبال مبلغ قرارداد فوتبالیستها ۱۳۹۵-۱۲-۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس