یکشنبه , خرداد ۵ ۱۳۹۸

تحصیل در شهر برلین آلمان

  

تحصیل در شهر برلین آلمان

امروزه ، شهر برلین به عنوان پایتخت آلمان یک شهر پر جنب و جوش و جهانشمول است که چیزهای زیادی برای ارائه دارد . اما هدف ما در این مفاله پی بردن شما به چرایی این موضوع که چرا تحصیل در شهر برلین به عنوان یک مقصد تحصیلی ارزش بررسی و تحقیق دارد  .

شهر برلین حدود ۳.۴ میلیون نفرجمعیت دارد و بزرگترین شهر کشور آلمان است و دومین شهر بزرگ اروپا به حساب می آید . شهر برلین یک شهر پر جمعیت دانشجویی است که حدود ۱۵۰۰۰۰ نفر در آن مشغول به تحصیل در کشور آلمان هستند که از این میان ۱۵٪ آن ها بین المللی هستند  .

 

دانشگاه های شهر برلین

اگر علاقه مند به تحصیل در شهر برلین هستید ، می توانید از صدها برنامه موجود در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در ۴۰ دانشگاه و کالج یکی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید . سه دانشگاه بزرگ رایگان شهر برلین عبارتند از دانشگاه برلین ، دانشگاه هومبولت برلین و دانشگاه فنی برلین . هر یک از این دانشگاه ها بیش از ۳۰۰۰۰ دانشجو دارند . در این سال ها کالج ها و دانشگاه های خصوصی جدیدی ایجاد شده اند که بعضی از آن ها به سرعت به استانداردهای عالی دانشگاهی دست یافته اند .

 

بازار کار در شهر برلین

ویران شدن شهر برلین پس از جنگ و اشغال در قرن بیستم مانع رشد اقتصادی این شهر شد . هیچ صنعت خاصی وجود ندارد که بری از نظیر باشد و بیکاری همچنان باقی است . اما هزینه معقول و ارزان زندگی در این شهر ، برلین را به یکی از داغترین نقاط اروپا برای startups تبدیل کرده است . در اینجا شرکت های نرم افزاری و اینترنتی موفقی ، مانند SoundCloud یا Zalando ، تاسیس شدند . چنین شرکت های جوانی اغلب دارای پست هایی با یهتر بگوییم مشاغلی برای فارغ التحصیلان بین المللی هستند که می خواهند پس از فارغ التحصیلی شدن از تحصیل در شهر برلین در این شهر باقی بمانند  .

 

کیفیت زندگی در شهر برلین

ارش پولی شهر برلین آنقدر بالاست که هیچ پایتخت دیگری در اروپا قابل مقایسه با آن نیست . سطح زندگی بالا و در عین حال از بسیاری از شهرهای بزرگ دیگر بسیار ارزان تر است . لازم به ذکر است که شهریه دانشگاه های عمومی آلمان در رشته های کارشناسی ها و کارشناسی ارشد ، رایگان است و تنها هزینه اندکی برای کارهای اداری که شما به واسطه آن یک بلیط حمل و نقل عمومی نیز دریافت می کنید از شما دریافت می شود .

امکانات فرهنگی و سرگرمی موجود حین تحصیل در شهربرلین بی نظیر هستند . شما موزه ها و گالری های هنری و کنسرت های مختلفی از ژانرهای مختلف را خواهید یافت . زندگی شبانه شهر برلین قانونی و مشهور است و تقریبا همیشه رویدادهای بزرگ بین المللی در جایی در شهر وجود دارد  .

 

سیستم حمل و نقل در شهر برلین

شهر برلین دارای شبکه ارتباطی بسیار خوبی می باشد : دارای دو فرودگاه اصلی ، Tegel و Schönefeld ، دارای بیش از ۱۶۰ پرواز مستقیم به سراسر جهان هستند که بسیاری از آنها ایجنت های کم هزینه اداره می شوند . فرودگاه بین المللی برلین-براندنبورگ (BER) ، در حال ساخت است . امکان حمل و نقل به وسیله قطار و اتوبوس نیز وجود دارد . با قطارسریع السیر ، حدود ۱.۵ ساعت طول می کشد تا به هامبورگ بروید . در داخل شهر، شبکه حمل و نقل عمومی بسیاری متشکل از مترو ، اتوبوس و ماشین های کابلی نیز وجود دارد .

با این همه می توان به این نتیجه رسید که تحصیل در شهر برلین یک گزینه بسیار عالی برای علاقه مندان به تحصیل در اروپاست .

بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در آلمان و سایر کشورهای اروپایی با مشاورین خبره موسسه اعزام دانشجو Studyunique تماس گرفته و مشاوره ایشان بهره ببرید .


A4 ( 468×60 )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس