دوشنبه , اردیبهشت ۳۰ ۱۳۹۸

ثبت احوال،محبوب ترین اسامی سال ۹۵ را مشخص کرد

ثبت احوال،محبوب ترین اسامی سال ۹۵ را مشخص کرد

ثبت احوال،محبوب ترین اسامی سال 95 را مشخص کرد

سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: کم سابقه ترین اسامی انتخاب شده، زی بامهر(با مهر زندگی کن)، ترنم باران، معصومه مه یاس،آگاه دخت، مهربان یاس بوده است.

نام های دینی و آئینی درصدر نام های است که خانواده ها برای فرزندانشان انتخاب می کنند، و امسال نیز امیرعلی و فاطمهمحبوبترین نام های انتخابی برای نوزادان بوده است.

شمار نام های انتخاب شده در کشور از آغاز تشکیل سازمان ثبت احوال ۴۲۲ هزار و ۴۶۲ مورد است که از این شمار ۲۰۱ هزار و ۵۳۰ اسم برای پسران و ۲۲۰ هزار و ۹۳۴ اسم برای دختران به ثبت رسیده است.

او افزود: در ۱۱ ماه امسال ۱۰ نام دارای بیشترین فراوانی برای پسران شامل امیرعلی، محمد، امیرحسین، ابوالفضل، علی،حسین، محمدطاها، امیرعباس، محمدحسین،امیرمحمد است.

ابوترابی گفت: ۱۰ نام اول و دارای بیشترین فراوانی برای دختران نیز شامل فاطمه، زهرا، زینب، نازنین زهرا، یسنا، حلما، باران، فاطمه زهرا، ریحانه، رها است.

ابوترابی در پاسخ به این سوال که انتخاب چه نام هایی ممنوع است  می گوید: برابر ماده ۲۰ قانون ثبت احوال کشور، انتخاب نام با اعلام کننده است، برای نام گذاری یک نام ساده یا مرکب ( مثل حسین ، محمد مهدی و مانند آن ) که یک نام محسوب می شود، انتخاب خواهد شد.

او گفت: انتخاب نام هایی که موجب هتک حیثیت مقدسات اسلامی می‌شود و همچنین عناوین و القاب و نام های زننده و مستهجن یا نامتناسب با جنس، ممنوع است.

منبع : بزرگترین سایت تفریحی و سرگرمی و عکس های داغ روز ایران و جهان داستان موزیک آهنگ رمان های جدید عاشقانه علمی مطالب جالب و خواندنی از همه جا تصاویر جالب و دیدنی عاشقانه جوک خنده دار طنز دانستنی های روز دنیا اطلاعات زناشویی شعر اشعار و … www.3pide.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس