چهارشنبه , خرداد ۱ ۱۳۹۸

درمان سوختگی پوشک بچه و سوختگی پای بچه

درمان سوختگی پوشک بچه و سوختگی پای بچه

علت سوختگی پوشک بچه و سوختگی پای بچه

به گزارش پارسی وان تقریبا همه نوزادان تا زمانی که در پوشک هستند و نمیتوانند به دستشویی بروند سوختگی پا را تجربه کرده اند. یکی از این دلایل میتواند حساسیت به نوع پوشک باشد که باید مارک ان را عوض کرد. اما مهمترین علت ان تماس پوست بدن با ادرار و مدفوع است که سبب سوزش پاهای بچه شده و او را بی تاب و بی قرار میکند.

این سوزش تا ۲ سالگی کودک ادامه دارد و مانع از خواب آرام و عمیق کودک می‌شود . حتی ممکن است به مرور عفونت کند و کودک دچار بیماری شود. پس باید هر چه زودتر ان را درمان کرده و مشکل را حل کنید.

درمان سوختگی پوشک بچه و سوختگی پای بچه

اولین قدم برای درمان سوختگی پوشک بچه و سوختگی پای بچه

بهترین روش برای درمان سوختگی پوشک بچه یا همان سوختگی پای بچه اینست که زود به زود ان را عوض کنید تا بدنش کمتر با ادرار و مدفوع تماس پیدا کند و هوا بخورد. پس سعی کنید به محض اینکه کودک ادرار یا مدفوع کرد او را عوض کنید تا ادرار یا مدفوع او باعث سوختن پوست بدنش نشود.

برخی میگویند هزینه پوشک ها گران است و برای ما نمی صرفذ . اولا باید بگوییم مطمین باشید بعدا باید پول این پوشک را خرج درمان او کنید. دوما میتوانید در منزل از پوشک های ارزان تر و ساده استفاده کنید و برای مهمانی ها از پوشک گران تر استفاده کنید.

همچنین باید یادتان باشد بعد از هر بار عوض کردن کودک برای مدتی او را باز بگذارند . حتی باید او را در مجاورت هوا قرار دهند تا پوست ناحیه پوشک کمی هوا بخورد و از میزان حساسیت آن کم شود. اگر نگران ادرار کردن او هستید میتوانید لااقل یک پارچه روی او انداخته یا او را روی سفره ای پهن بگذارید که اگر دستشویی کرد فرش نجس نشود.

درمان سوختگی پوشک بچه و سوختگی پای بچه

اهمیت درمان به موقع سوختگی پوشک بچه

شما باید این سوختگی پوشک بچه یا سوختگی پای بچه را هر چه زودتر درمان کنید. چون نه تنها کودک اذیت شده و مدام گریه میکند بلکه حتمال ابتلا به عفونت‌های پوستی، ابتلا به قارچ و حساسیت‌های پیشرفته هم وجود دارد که کم کم به زخم تبدیل می شود.

عوارض سوختگی پوشک بچه یا سوختگی پای بچه که با التهاب، قرمزی، خارش و بی‌تابی نوزاد همراه می‌شود درد و سوزش به همراه دارد ، معمولا طول درمان طولانی و طاقت فرسایی برای نوزاد و خانواده‌اش دارد. از این رو پدر و مادر‌ها نباید احتمال ابتلا به سوختگی و بروز بیماری‌های عفونی پوست را  بی اهمیت بدانند.

برای درمان سوختگی پوشک بچه پای نوزاد را با کرم چرب کنید

به گزارش پارسی وان در داروخانه‌ها، روغن‌ها، کرم‌ها و لوسیون‌های مختلفی برای جلوگیری و درمان سوختگی ناحیه پوشک بچه وجود دارد که میتوانید ان را خریداری کنید.

همچنین پودر بچه هم به شما کمک میکند.

کرم‌هایی در داروخانه ها وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توانید مقاومت پوست ناحیه پوشک را در برابر سوختگی افزایش دهید و موجب نرم شدن و تقویت پوست این ناحیه شوید.

جنس پوشک هم مهم است. همیشه گران ترین پوشک بهترین پوشک نیست. گاهی کودک شما به نوع خاصی از پوشک حساسیت دارد.

بیشتر بدانید : راه پیشگیری و درمان سرخجه در کودکان

مدت درمان سوختگی پوشک بچه و سوختگی پای بچه ۲۰ روز

اگر سوختگی پای بچه کم باشد ۱۰ تا ۱۵ روزه با رعایت نکاتی که گفتیم درمان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس