چهارشنبه , خرداد ۱ ۱۳۹۸

در هتل به چه چیزهایی نباید دست زد؟

در هتل به چه چیزهایی نباید دست زد؟

موقع ورود به هتل نباید گول ظاهر زیبای اتاق‌ها را بخوریم و به همه چیز دست بزنیم چون باکتری و میکروب‌های مخفی برای از بین رفتن باید ضد عفونی شوند. اتاق یک هتل متوسط کثیف‌تر از یک خانه معمولی، مدرسه یا حتی هواپیما است. با توجه به مطالعات، خدمتکاران یک چرخ سریع در اتاق‌ها می‌زنند و به ندرت بعضی موارد مانند سطل یخ خود را ضدعفونی می‌کنند. احتمال دارد میکروب‌ها و احتمالا یک بیماریدر اتاق هتل منتظر ما باشد.

پژوهشی با عنوان بهداشت هتل، مناطق پرباکتری در هتل‌ها را پیدا کرد، که حمام و کنترل از راه دور از پرباکتری‌ترین‌ مکان‌ها بودند. در حالی که در بررسی اخبار شبکه ABC شامل لیوان شیشه‌ایهم می‌شود که بسیار کثیف است. آن‌ها می‌توانند یک خطر بسیار جدی برای سلامتی باشند. اجازه ندهید اتاقی که به ظاهر پاک است شما را گول بزند. حتی گران‌ترین و جذاب‌ترین اتاق‌های هتل هم میکروب‌های مخفی دارند. اگر تخت‌ خواب‌ها به تمیزی چیده شده اند، به معنای پاک بودن ملافه‌ها نیست.

اگر فرش شما بی‌عیب به نظر می‌رسد به معنای این نیست که با جارو برقی تمیز شده است. برخی از مکان‌هایی که زیاد لمس می‌شوند مانند تلفن‌ها، کلید برق، متکاها به میکروب و باکتری‌های مضر آلوده است. همیشه به یاد داشته باشید که به درستی اتاق خود را بررسی کنید و دستمال مرطوب ضدعفونی به همراه داشته باشید که همه اشیائی که به میکروب آلوده هستند را پاک کنید.

باور بکنید یا نه، کنترل تلویزیون یکی از کثیف ترین موارد در اتاق‌های هتل است. کارکنان هتل یک چرخ سریع در اتاق‌ها می‌زنند و به ندرت موارد تصادفی مانند کنترل را ضد عفونی می‌کنند.

واقعیت ترسناک: کنترل شما ممکن است به اندازه توالت شما باکتری داشته باشد. طبق یک بررسی از ۵ هتل زنجیره‌ای در کشور آمریکا، تلفن‌ها حاوی باکتری بودند. مردم کمی تلفن را لمس می‌کنند، ولی آن‌ها به درون‌شان استنشاق می‌کنند، که سبب می‌شود میکروب به سادگی گسترش یابد. در حقیقت اغلب بسیاری از خدمتکاران آن‌ها را تمیز نمی‌کنند.

اگر شما سعی دارید از آنفولانزا و سرماخوردگی جلوگیری کنید، دستمال مرطوب ضدعفونی‌کننده همراه خود داشته باشید و قبل از استفاده از تلفن آن را پاک کنید. قبل از لمس کردن حمام به خصوص سینک حمام، مراقب باشید. با توجه به مطالعاتی با عنوان هتل‌های در معرض کثیفی، در هتل‌های ۳ ستاره «مخمرها» (yeast)، «کوکسی‌های گرم مثبت» (gram-positive cocci) و «کوکسی‌های گرم مثبت نوع ۲» (gram-positive cocci, type 2) را تست می‌کنند که همه آن‌ها در حمام وجود دارند.
تشک و فرش خود را قبل از خوابیدن روی آن چک کنید. بهتر است به همراه خود جای خواب خود را به هتل بیارید.

مشکلات تخت خواب مانند چیزهای مخفی در درزهای توی تشک، بالا تختی و جعبه فنری هستند. تعجب نکنید اگر آن‌ها راهی به جای خواب شما پیدا کرده باشند! یک مورد دیگر وجود دارد که خدمتکاران هتل از آن به سادگی می‌گذرند که پر از آلودگی و میکروب است، یخچال است.

نکته: اگر شما واقعا به یخ نیاز دارید، تماس بگیرید و کیسه پلاستیکی برای نگهداری یخ درخواست دهید. این روش از نوشیدن یخ آلوده به باکتری‌های مضر جلوگیری می‌کند.

نوشته در هتل به چه چیزهایی نباید دست زد؟ اولین بار در میهن فال | مرجع سرگرمی و فال و طالع بینی پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس