پنج شنبه , خرداد ۳۰ ۱۳۹۸

لرستان سهمی از بازار «ICT» کشور ندارد

‌مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان از ایجاد چتر Wi-Fi در استان خبر داد.
‌به گزارش ایسنا، شهاب حیدری در جلسه مشترک کمیسیون‌های گردشگری و «IT» اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان با اشاره به فراهم شدن زیرساخت‌های حوزه‌ی استان اظهار کرد: متاسفانه با وجود این زیرساخت‌ها لرستان سهمی از بازار «ICT» کشور ندارد.
وی ادامه داد: در لرستان ۴۰ گیگابایت پهنای باند داریم که متاسفانه فقط از حدود یک‌سوم آن استفاده می‌کنیم.
حیدری افزود: در حوزه‌ی «ICT» استان زیرساخت‌ها فراهم است و فقط باید از آن استفاده و بهره‌برداری کنیم.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان با تاکید بر ضرورت ارتباط و تعامل دو بخش گردشگری و «IT» تصریح کرد: برای ایجاد تغییرات در این دو حوزه برنامه‌ریزی‌ها را در دو بخش گردشگری شهری و روستایی پیش برده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه پنج روستا در استان به عنوان پایلوت گردشگری انتخاب شده‌اند، بیان کرد: در حوزه‌ی شهری هم قرار بر این است که شهرداری پنج نقطه از شهر خرم‌آباد را مشخص کند تا در این نقاط چتر  Wi-Fi ایجاد کنیم.
حیدری هدف از ایجاد چتر  Wi-Fi را مدیریت مسیر گردشگران بدون برنامه‌ی مشخص سفر بیان کرد و افزود: همواره با تعداد قابل‌توجهی از گردشگران مواجه هستیم که برنامه‌ی مشخصی برای سفر ندارند و می‌توانیم از این طریق و با تفکرات مدیریتی مسیرشان را عوض کنیم.
وی با تاکید بر ضرورت حضور سرمایه‌گذار برای تولید محتوا بر اساس ظرفیت‌های «IT» استان گفت: همچنین ۴۰۰۰ نفر ساعت برنامه‌ی آموزشی هم در نظر گرفته شده تا کارآموزان لرستانی در زمینه‌ی درآمدزایی از طریق نرم‌افزارهای تلفن همراه آموزش‌ ببینند.

ادامه مطلب

view:46 منبع: آی تی آنالایزر – ۲ ماه پیش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس