سه شنبه , تیر ۴ ۱۳۹۸

گریتینگ چیست؟

گریتینگ چیست؟ چه جاهایی کاربرد داره؟

گریتینگ صفحات مشبک گونه از جنس فلز و یا غیر فلزی (پلاستیک فشرده )است.که از جنس فلزمی شود به آلومینیوم, فولاداستیل و جنس غیر فلز به فایبرگلاس, کامپوزیت که مقاومت بالایی در برابر تحمل وزن بالا دارند اشاره کرد. گریتینگ بیشتر در صنعت کاربرد دارد و در مکان هایی که نیاز به گذر نور و اکسیژن هست و در عین حال نیاز به سطح مستحکمی برای عبور مور انواع وسیله و انسان است از مزایای گریتینگ میشود به این مورد اشاره کرد که سطح استحکام بسیار بالایی دارد و به این علت است که رابط باربر بصورت در هم تنیده و حالتی شبیه به تار و پود تشکیل میشوند. از نظر قیمتی قیمت گریتینگ نسبت به سایر محصولات این حوزه بسیاز ارزانتر است.

 

۱نمونه یک گریتینگ ساخته شده

 

کاربرد گریتینگ:

همانطور که گفته شد بیشترین کاربرد گریتینگ در صنعت است که از جمله  کف‌پوش، راه پله‌های اضطراری،کارخانه‌ها و در دور مخازن بزرگ مانند مخازن پالایشگاه و پتروشیمی استفاده و بسیار کاربردی است و همچنین در مکان ها عمومی مثل پیاده رو ها عرشه پل ها اشاره کرد. حتی گریتنیگ میتواند بعنوان یک فیلتر هم مورد استفاده قرار بگیرد برای مکان هایی که نیاز داریم  هوا رد بدل شود و از ورود اجسام دیگری جلوگیری شود.

 

 

گریتینگ گالوانیزه :

نوعی از گریتینگ که مقاومت بالاتری نسبت به سایر ساختار های گریتینگ دارد پوشیده شدن گریتینگ با گالوانیزه هست

که باعث خوردگی کمتر در محیط های رطوبتی و اسیدی میشود و همین امر باعث مزیت فراوانی است که گریتینگ گالوانیزه  درخواست های تولید بیشتری نسبت به سایر محصولات این حوزه دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس